صباحی: مناظره با السیسی حق مردم است/نباید فرزندان انقلاب مصر در زندان باشند

حمدین صباحی که خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری مصر آماده می‌کند در جمع هوادارانش بار دیگر السیسی را به مناظره دعوت کرد و همچنین از بازداشت و زندانی کردن افرادی که وی آنها را فرزندان انقلاب خواند انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس: صباحی: مناظره با السیسی حق مردم است/نباید فرزندان انقلاب مصر در زندان باشند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «سی ان ان»، «حمدین صباحی» موسس حزب مردمی «الشعبی» که خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری مصر آماده می‌کند در جمع هوادارانش بار دیگر «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع مصر را به مناظره فراخواند.

وی ضمن اینکه مناظره با وزیر دفاع را حق مردم مصر توصیف کرد افزود: نمی‌خواهم رقابت های انتخاباتی شکافی میان مردم و نیروهای انقلابی و ارتش ایجاد کند و نتیجه انتخابات آنگونه که برخی فکر می‌کنند از حالا تمام شده نیست.

صباحی از سفر مقامات روسی به قاهره استقبال کرد و آن را موفق ارزیابی کرد و خواستار روابط دوستانه با کشورهای جهان شد و در ارتباط با رابطه با ایران گفت: روابط با تهران پیش از اطمینان خاطر به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشرفت نخواهد کرد.

این نامزد انتخاباتی آزادسازی فلسطین را رویای هر مصری دانست و تأکید کرد که مسئولیت مصر بازگشت به جایگاه خود در سطح کشورهای عربی است.

صباحی با اشاره به بحران سوریه نیز تأکید کرد که مصر از سوریه در برابر هرگونه تجاوز خارجی دفاع خواهند کرد و کمک به سوریه به معنای کمک به مردم این کشور در محقق کردن دموکراسی و آزادی در این کشور است.

وی همچنین گفت: تکفیری‌ها انقلاب مردم سوریه را بوده‌‌اند.

موسس جریان مردمی با انتقاد از بازداشت افرادی که وی آنها را فرزندان انقلاب نامید گفت: مبارزه با تروریسم را نمی‌توان تنها در راهکارهای امنیتی خلاصه کرد و با اشاره به وضع حمل یک زن جوان مصری در حالی که به جرم حمایت از اخوان زندانی شده بود گفت: صحیح نیست که یک زن مصری در زندان کودک خود را دنیا بیاورد.

پیش از این نیز صباحی از وزیر دفاع مصر برای مناظره دعوت کرده بود که این مسأله خشم حامیان وی را برانگیخته بود.